Grup Çalışmaları

İki kişi ve/veya iki kişiden fazla bireyin biraraya gelerek oluşturduğu tüm toplulukları grup olarak değerlendirmekteyiz. Bu anlamda, ikili dostluk yada duygusal ilişkilerde, aile ilişkilerinde, sosyal ve profesyonel hayatımızın içerisinde kurguladığımız çoklu ilişkilerde, ergenlik dönemi farklılaşmalarında, üniversite dönemi ve şirketlerin çalışma ortamlarında yaşanabilen her çeşit çatışma ve iletişimsizlik konuları, grup çalışmalarımızın özünü oluşturabilmektedir.

Grup çalışmalarında, grup dinamiğinin temel ihtiyacı ve motivasyonu tespit edildikten sonra, bu ihtiyacı karşılamaya yönelik yeni ve farklı çözümlere nasıl birlikte ulaşılabileceği, bize ait olmayan eski kalıplaşmış düşünce – duygu – davranış kodlarını nasıl ihtiyaçlarımıza hizmet eder hale dönüştürebileceğimizi deneyimlemekteyiz.

Grup çalışma süreçlerinde, birlikte değer yaratan ekip olabilmekten, takım ruhu bilinciyle hareket edebilme yetkinliklerine, grup’ta biz kültürü yaratıp bunun bir parçası olabilmekten, birlik ve bütünlüğe dair inanç tazelemeye kadar, bir çok farklı olgu üzerinde durulmaktadır.

Grup çalışmaları en az 8 en çok 20 kişi ile yapılmakta ve çalışmayı yapacak grubun ihtiyacına göre hafta içi 19:00 – 21:00 saatleri arası yada hafta sonu 10:00 – 12:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.